flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Субота, 31 березня 2018, 21:17

Наші храми і домівки наповнила радісна новина що Христос воскрес! Глибше зрозуміти суть таємниці воскресіння нехай нам допоможуть слова о. Гонората Козьмінського, які він написав в одному з Настановчих листів на Великдень 1892 року в Закрочимі.

anastasis

"Для того, щоби воскреснути з мертвих, потрібно спочатку померти, і ви вже знаєте, що це значить померти для себе і світу, що це означає зректися свого розуму, своєї волі, своєї слави, своєї думки, свого задоволення, своїх примх, своєї вигоди, свого серця, своїх почуттів. Ви це розумієте, бо вже зробили це, залишивши світ і вмираючи для нього, залишаючи себе і піддаючи себе святому послуху. Ось чому до вас відносяться слова тієї ж Євангелії, з якої я взяв слова: "Коли ж ми вмерли з Христом, то віруємо, що й житимемо з ним"(пор. Рим 6,8).

Отже, як тепер маєте воскреснути на нове життя з Христом? Слухайте того ж апостола:"А коли ви з Христом воскресли, то шукайте того горішнього, де Христос перебуває, сівши по правиці Бога. Думайте про горішнє, а не про земне"(Кол 3,1-2). Що це таке є на землі, що люди пильно шукають? Ось багатство, тут марна слава світу, тут чуттєві задоволення. Шукання цих речей більше належить мертвим духовно, ніж живим. Тому Спаситель говорить учню, якого кликав йти за Ним: залиши це мертвим, а ти йди за Мною. Скажете мені на це: ми ж цим давно вже знехтували, а особливо від моменту, коли залишили світ світським людям, і нас ці речі більше не обходять. Аби так було, як говорите!

Тому залишається ще шукати того, що горішнє. А що там шукати? Вгорі є Божа благодать, Його слава, людське спасіння. Тому, якщо хочете воскреснути з Христом: пильно шукайте цих три речі.

Уривок з Настановчого листа о. Гонората Козьмінського (17 квітня 1892 р., Закрочим)

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити