flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Четвер, 23 серпня 2018, 21:24

У середу, 22 серпня, у стіп Бердичівської Богородиці сестри гоноратки переживали надзвичайну подію. Сестра Анастасія Петраускайте сказала Господу “Так!” назавжди, складаючи вічні обіти.

IMG 5900

Непересічна подія, це ж фактично - весілля, зібрала навколо вівтаря чернечу родину, священиків, які товаришували у розпізнанні покликання, а також на різних етапах монашого життя сестри, найближчих друзів. Святкову й урочисту Літургію очолив Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії, єпископ Віталій Кривицький SDB. Для сестри це було великою радістю, адже це пастир рідної дієцезії (сестра родом з Києва, належить до парафії св. Олександра).

IMG 58571

IMG 58451

У проповіді владика роздумував над словами з Євангелії від Йоана про пшеничне зерно, яке має впасти в землю, завмерти, і лише потім приносить рясний плід. Можемо бідувати у своїй самотності, або ж будучи у великій спільноті залишатись самі. “Якщо не хочемо вмирати як зерно кожен день, то так і буде”, - підкреслив проповідник.

IMG 5875

“Цього дня ми є поруч із сестрою, яка засмакувала життя в монастирі, життя Нареченої Христа. Сьогодні вона хоче поставити крапку, хоча знаємо що ця крапка продовжується ціле життя. Ісус запрошує кожного з нас, не зважаючи на обрану дорогу, бути готовими як зернятко йти до землі, помирати і приносити плід. Бо коли почнемо жаліти себе, не хотіти вмерти для себе, то матимемо зовнішній вигляд чогось живого, але ніколи не принесемо плодів”.

IMG 58781

Один із атрибутів нареченої - шлюбна сукня, яку вона одягає лише раз у житті, тільки на весілля. “Сьогодні, сестро, Господь Тебе кличе вдягнути іншу сукню, про яку чули ми у другому читанні з послання апостола Павла до колосян (Кол 3,12-17). Це одяг обраної особи, духовний одяг”. Маємо дбати про цей одяг, аби був чистий та відповідний. Маємо одягнутися у благодать, у святість. “Тому цю сукню ти не будеш ховати у шафу, бо вона має свідчити, що тут є людина, яка є особливим чином з Господом”, - підкреслив єпископ. І на завершення додав: “Господь сьогодні консекрує тебе, обирає тебе на свою наречену, якою будеш тут на землі і у вічності, хоче бачити тебе, а також і нас, завжди вдягненими у шлюбну одежу, тобто кращу, яка є завжди з нами, аби свідчити у цьому світі, що святість це реально; що бути Божими дітьми у кожній ситуації це реально; що можна у цьому житті не брехати, не красти, а молитися, працювати, страждати навіть, але вже бути громадянами Неба”.

mp3Аудіо проповіді

Після гомілії та Літанії до всіх святих, яка має місце під час важливих подій у житті Церкви, сестра Анастасія склала обіти чистоти, убогості та послуху на руки Настоятельки Вікаріату сестри Ренати Нуцковської. Продовженням обряду стала консекрація сестри та вручення обручки - зовнішнього знаку заручин із Христом-Нареченим.

IMG 5917

IMG 5950

IMG 5986

На завершення Євхаристії владика уділив урочистого благословіння для сестри, що склала вічні обіти, а також для всіх присутніх. Після Літургії святкування продовжилось у домі сестер. Ділячись переживаннями важливого моменту сестра Анастасія підкреслила: “Цю Євхаристію переживала в дусі радості і миру. Я щаслива, як і будь-яка жінка, коли виходить заміж, і цілковито віддається своєму улюбленому. Зовсім не жалкую, що в певний момент свого життя ризикнула і сказала Богу “так!” під час перших кроків розпізнання свого покликання. І це “так!” кажу сьогодні знову і знову, з радістю і вдячністю в серці”.

IMG 6044

IMG 6053

Завершилась Євхаристія, затих спів, гості залишили стіни санктуарію. На подвір'ї вже чекала молода пара, хлопець і дівчина, які мали якраз зараз вінчатись. Дві дороги: чернецтво і подружжя… дві пари: Бог і жінка, чоловік і жінка… вони різні, але єднає їх щось спільне: відкриття свого покликання в житті та Любов.

Довідка: Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії (гоноратки) засноване 1888 року блаженним отцем Гоноратом Козьмінським та Слугою Божою Анелею Розою Годецькою. Приховане перед світом життя сестер, без зовнішніх ознак чернечого стану, є наслідуванням прихованого життя Ісуса на землі та у таємниці Євхаристії. Монахині, віддані опіці Серця Марії, у дусі святого Франциска з Асізі, прикладом життя і молитвою дають свідчення про Божу любов та присутність, особливо серед людей праці, безробітних, серед родин і хворих.

Сестри гоноратки

Аудіо - єпископська курія

Додати коментар


Захисний код
Оновити