Папа Бенедикт ХVІ у Фатімі
http://delaetedom.ru/

ФАТІМА 13 травня 2010 р., третій день Апостольського візиту Папи Бенедикта ХVІ, повністю присвячений Фатімі, одному з найвідоміших відпустових Марійських місць у світі.

На цей день припали два празники: як за юліянським, так і за григоріянським календарями Церква святкує празник Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа, а крім того католицька Церква відзначає Пресвяту Діву Марію Фатімську.

Небагато подій відіграло таку важливу роль в історії Церкви, а навіть і всього світу, як об’явлення Пресвятої Богородиці у Фатімі. Вони почались 13 травня 1917 року і тривали до 13 жовтня. Пречиста Діва об’являлась трьом португальським пастушкам: Жасінті та Франсіскові, які померли в дитячому віці і яких саме 10 років тому проголоси блаженними Папа Іван Павло ІІ, та Лусії, яка згодом стала монахинею та померла в похилому віці 5 років тому. 2008 року розпочався канонізаційний процес, щоб проголосити її блаженною. Цього року також відзначається 100-річчя з дня народження блаженої Якинти. Саме ці три дати привели Бенедикта ХVІ до Португалії та до Фатіми. А об’явлення Пречистої Діви Марії та Її слова, звернені до трьох пастушків, знайшли шлях до мільйонів сердець в усьому світі і мали значний вплив на історію нашої планети.

Кульмінаційним моментом третього дня Апостольського візиту Папи до Португалії, була Свята Літургія, яку він очолив у Фатімі вранці 13 травня 2010 року. У Службі Божій брало участь коло півмільйона паломників з 35-ти країн світу, навіть з Китаю, Гаїті та Конго, а з Папою співслужили 4 кардинали, 77 священиків та понад 1440 священиків.

У проповіді Святіший Отець зазначив, що прибув сюди, як і мільйони паломників, щоб втішатися присутністю Діви Марії та Її материнським заступництвом, разом з усіма молячись за ціле людство, уражене бідністю та стражданнями. І сам Господь, присутній між нами, зі своєї милосердної любові, дарує майбутнє Своєму людові. «Наша надія має дійсний фундамент, вона опирається на події, яка є частиною історії, та, одночасно, перевищує її: на Ісусові з Назарету», – сказав Бенедикт XVI, додаючи, що від нас вимагається вийти Йому назустріч.

Папа вказав на Христові слова з Євангелії від Луки: «Блаженні ті, хто зберігає Боже слово та виконують його», додаючи, що сучасна людина не знаходить часу на Боже слово. Але, наголосив він, «віра в Бога відкриває людині горизонти впевненої надії яка не розчаровує».

Святіший Отець зазначив, що на прикладі фатімських пастушків-візіонерів можемо побачити, як саме близькість з Богом веде до більш братерського, радіснішого життя, і що ці події не є закритою сторінкою історії, але становлять виклик для сьогоднішнього світу, адже до людського роду, готового зректися найсвятіших вузлів на користь різноманітних ідеологій, прийшла «з неба наша благословенна Мати» для того, щоб «прищепити у серцях тих, які Їй ввіряються, Божу любов, яка палає у Її серці».

А благословляючи наприкінці Служби Божої хворих, згідно з прийнятим у Фатімі звичаєм, Бенедикт XVI скерував до них слова заохочення та надії, наголошуючи на тому, що в Божих очах кожен має таку велику цінність, що заради кожного з нас Сам Бог став людиною, щоб в усій повноті співстраждати з нею. І це запорука того, щоб подолати відчуття непотрібності свого ураженого недугою життя, пам’ятаючи про те, що «страждання, якщо його переживати з Христом, служить для спасіння ближніх».

http://www.radiovaticana.org/ucr