flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

П'ятниця, 08 вересня 2017, 08:22

Сьогодні, 8 вересня, Католицька Церква відзначає свято Народження Пресвятої Діви Марії. Чинне місце у житті і духовності отця Гонората Козьмінського OFMCap займала Богородиця. Ось кілька думок про Ту, Якій присвячував справу заснування монаших згромаджень, а також ціле своє життя.

maria

“Пресвята Діва служила Богові у великому укритті від світу і хоча у досконалості перевершувала всіх черниць цілого світу і всіх часів, однак зовнішньо не відрізнялась від осіб свого стану особливим одягом або відокремленим помешканням, ні у заняттях і відносинах з людьми; і нікому не розкривала таємниць свого серця, ні своїх обітниць, ні великого покликання. Ніхто від Неї навіть не дізнався, що вона є дівою і тому у всіх визначених церемоніях, і у житті з родичами або на святах, поводилась таким чином як звичайна жінка.

Блаженний Гонорат Козьмінський обрав Матір Божу головним зразком, що уособлював високий ідеал укритого спільнотового життя. Її особу він помістив як розпізнавальний знак у особисто спроектованих гербах укритих згромаджень. 21 листопада 1891 року в Закрочимі він заснував монашу спільноту Дочок Марії Непорочної, пізніше відому як нєпокалянкі. Члени спільноти повинні виконувати свою місію на зразок Христа, Який навчав йдучи з міста до міста (Мт 4,23). У цьому паломництві нєпокалянки ніби наново відтворюють Євангелію, відтворюють зразок Божої Матері, Яка здійснюючи паломництво за Своїм Сином “з міста до міста, своєю молитвою випрошувала благодаті для тих, які слухали Господа Ісуса”.

Наслідування Непорочної Марії не було в житті як спільнот гоноратських, так і у замкненій за мурами щоденності їх Засновника, дорогою всіяною ароматними трояндами. Непорочна від початку світу знаком протиріччя для отця брехні - диявола, бо Вона “розчавила Йому голову”, а він невпинно “намагається ввіп'ястися Їй в п'яту” (Бут 3,15). Пекельний спокусник, який сьогодні перейшов у сферу фантастики, сприймався отцем Гоноратом як реальна істота, що існує в сфері духу. У євангельській справі укритих (прихованих) спільнот сатана сіяв зерна розбрату, надихав земних гнобителів (…) християн на руйнівні дії, переслідування. Непорочна була для них (спільнот) помічницею у випробуваннях віри, надії та любові. Вона також була постійною допомогою для їх Засновника, до Якої він постійно звертався: "У спокусах я буду кричати: О Марія, о Пані, о Мати".

Блог про о.Гонората Козьмінського

Переклад - сестри гоноратки

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити