У річницю смерті блаженного отця Гонората Козьмінського хочемо пригадати його духовну спадщину. Пропонуємо вашій увазі 7 ознак доброї праці, які можна виідлити з його повчань.
Цього року, 16 жовтня, минає 32 роки від моменту проголошення блаженним отця Гонората Козьмінського OFMCap, харизматичного проповідника та духовного керівника великої кількості душ, засновника численних монаших згромаджень.
Гонорат Козьмінський народився 16 жовтня 1829 року в Білій Підляській у Польщі. На хрещенні він отримує чотири імені: Флорентин, Вацлав, Ян і Стефан. Вдома його називали Вацлав. Він був жвавим хлопчиком, з дитинства відрізнявся спостережливістю та проникливістю, любив системетичність і порядок, що рідко можна побачити у дітей.
У багатьох творах, присвячених Розарію, акцент ставиться на представлення цієї молитви як дороги до осягнення християнської досконалості. Особливу цінність у цьому питанні становлять твори святих і блаженних, які своїм життям та героїчністю чеснот підтвердили достовірність поглядів, які сповідували.
Такими словами звертається Бог до кожної «забіганої» душі, що стоїть на порозі Великого посту. Слово «повернення» одразу викликає в пам’яті образ милосердного Батька та блудного сина з картини Рембрандта. Про своє споглядання цього образу пише отець Гонорат Козьмінський.
Молитва про канонізацію отця Гонората Господи Ісусе Христе, Ти, що за посередництвом своїх слуг щедро обдаровуєш добродійствами Твоїх вірних, уділи мені через бл. о.Гонората благодать... , про яку з довір’ям смиренно прошу, а вірного і ревного Твого слугу обдаруй вінцем святих для примноження Твоєї слави і користі для людських душ. Амінь.