flag-ua-honoratki

                                                                       
header-sample

Напевно, той хто зустрічався з сестрами, що належать до гоноратської родини можуть одразу сказати, що таке життя існує. Але завжди виникають сумніви та запитання, а часом навіть і дискусії з цього приводу. Тож, спробуймо трохи більше придивитись до цього прихованого перед світом монашого життя. Послухаймо самого засновника - блаженного отця Гонората Козьмінського.

s4 honorat kozminski uhonorowany 343

Грецьке слово "педагогіка" дослівно означає раба („gogein"), що веде за руку дитину („paidos") від дому до школи та назад. Важливим елементом цієї діяльності є фізичний контакт з рукою опікуна. Коли дитину припиняють тримати, вона почувається під загрозою, починає боятися.

michelangelo

 

Наші храми і домівки наповнила радісна новина що Христос воскрес! Глибше зрозуміти суть таємниці воскресіння нехай нам допоможуть слова о. Гонората Козьмінського, які він написав в одному з Настановчих листів на Великдень 1892 року в Закрочимі.

anastasis

 

Блаженний Гонорат знав, що найбільшою таємницею людського життя є страждання, особливо страждання невинних дітей. Ці знання поглибило його особисте становище в'язня совісті, відірваного загарбниками від суспільного життя. У своїй самотності за мурами він написав у своєму щоденнику: "Забери у мене слух, зір і мову, розум і пам'ять, здоров'я і життя, славу мою, яку з великим задоволенням завжди Тобі жертвую, бажаючи бути зневаженим усіма. Але пам'ятай, я не берусь жодного хрестика нести без Тебе..." (ND 180).

symon z kyrenei

 

Часто ми маємо фальшиве поняття гріха, як чогось приємного, корисного та захоплюючого. Натомість святі чоловіки і жінки переконують нас у зовсім іншому погляді на гріх. Ось що пише про це отець Гонорат Козьмінський.

lowushka